VII Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych

W dniach 8-15 września w Warszawie odbyło się VII Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych. W OFIP-ie wzieli udział przedstawiciele organizacji pozarządowych, samorządów, administracji publicznej i biznesu. Wiodącym wydarzeniem Forum była konferencja poświęcona współpracy wewnątrz sektora pozarządowego.

Towarzyszyły jej różne formy prezentacji działań organizacji pozarządowych przeznaczone dla wszystkich zainteresowanych osób. W tym roku był to Tydzień Obywatelski, którego wydarzenia rozpoczęły się 8 września i zostały zwieńczone Piknikiem Inicjatyw Obywatelskich na Krakowskim Przedmieściu.

Piknik rozpoczął się dwudniową konferencją na Uniwersytecie Warszawskim, w której wzięło udział tysiąc osób w ramach 60 różnych sesji tematycznych. Ponadto w ramach Pikniku zorganizowano Miasteczko NGO, które składało się z 5 uliczek, na których znajdowało się po kilkanaście domów, w których zamieszkały ekipy organizacji pozarządowych, grupy nieformalne i lokalni liderzy. Łącznie ponad 60 wystawców z całej Polski. Ta edycja Pikniku była wyjątkowa, ponieważ uświetniła 25-lecie wolnej Polski oraz 100-lecie Komitetów Obywatelskich. W programie Pikniku przewidziano całą masę atrakcji: działania sportowe, występy i warsztaty muzyczne, degustacje zdrowej żywności, występy teatralne oraz zabawy dla dzieci. Odwiedzić można było również Namiot Warsztatowy i zobaczyć, co się dzieje w Strefie Relaksu. Celem przedsięwzięcia była promocja interaktywności, poszerzania wiedzy, działalności organizacji pozarządowych, ale przede wszystkim przyjazny klimat i dobra zabawa.

Forum Inicjatyw Pozarządowych to najważniejsze spotkanie osób zaangażowanych w aktywność społeczną, przedstawicieli inicjatyw obywatelskich, lokalnych liderów, osób działających w ruchach oddolnych i nieformalnych. A ponadto mnóstwo wydarzeń skierowanych do osób, które nie boją się haseł "organizacje pozarządowe" i "trzeci sektor" i dadzą się przy tej okazji zainspirować do wspólnego działania.

Projekty konsultingowe

Projekty badawcze

Kurs języka chińskiego

Kurs języka chińskiego

Projekty UE

Projekty unijne

Jesteśmy tutaj!

Stowarzyszenie EuroPartner
Akademicki Klub Integracji Europejskiej
ul.Warszawska 44/1 (III piętro)
15-077 Białystok
tel./fax. 85 732 02 58