Aktualności

Instytut Konfucjusza i Stowarzyszenie Europartner AKIE

Z przyjemnością informujemy, iż Stowarzyszenie Europartner Akademicki Klub Integracji Europejskiej rozpoczęło współpracę z Instytutem Konfucjusza.

Pod nazwą Instytutów Konfucjusza, związaną z chińskim mędrcem i nauczycielem, kryje się idea propagowania chińskiego języka i kultury. Celem tworzenia światowej sieci takich Instytutów jest przełamanie stereotypów o rzekomej niemożności nauczenia się języka chińskiego.

Językiem mandaryńskim jako ojczystym posługuje się 1,4 miliarda ludzi na całym świecie, co czyni go najbardziej rozpowszechnionym językiem świata. Liczbę uczących się go cudzoziemców szacuje się na kilkadziesiąt milionów.

Stowarzyszenie Europartner AKIE od 2013 r. organizuje kursy języka chińskiego dla dzieci i dorosłych. Zajęcia na naszych kursach prowadzą nauczyciele z Chin rekomendowani przez Hanban/Instytut Konfucjusza, tj. Instytucję afiliowaną przy Ministerstwie Edukacji Chińskiej Republiki Ludowej, zajmującą się propagowaniem języka i kultury chińskiej poprzez wysyłanie nauczycieli języka chińskiego na uczelnie oraz ośrodki szkoleniowe na całym świecie.

Tegoroczną edycję kursu rozpoczynamy od początku października.

Wszelkie informacje o możliwości zapisu na kurs pod numerem tel. 784 524 120.

Serdecznie zapraszamy!