Aktualności

Życie bez ograniczeń – relacja z kongresu motywacyjnego

Coraz częściej także w Polsce odbywają się różne spotkania, mające na celu zmotywować ludzi do lepszego, świadomego swoich możliwości życia. Ostatnio, 30 kwietnia w Poznaniu, odbył się kongres pod hasłem „Życie bez ograniczeń”. Brały w nim udział także dwie osoby ze Stowarzyszenia Europartner.

Główną gwiazdą kongresu był Nick Vujicic – jak sądzi wielu – największy mówca motywacyjny na świecie. To określenie nie oddaje jednak wielkości tego człowieka. Nick Vujcic urodził się bez rąk i nóg, ale nie dość, że funkcjonuje prawie jak każdy zdrowy człowiek, to jego ułomność została zamieniona w ogromną siłę do inspirowania milionów ludzi. Jak twierdzi organizator kongresu: „Nick to Gigant życia, który odwiedza na drugim końcu świata wioski pełne dzieci zarażonych HIV po to, aby dodać im siły w walce o życie. Wszędzie tam, gdzie innym zagląda strach w oczy, pojawia się Nick. Jego życie i to kim jest niesie niezwykle ważne przesłanie – żyj bez ograniczeń bez względu na sytuację, w której się aktualnie znajdujesz.”

Poniżej zamieszczamy osobistą relację uczestniczek.

(Jeśli chcesz przeczytać pełny tekst relacji i zobaczyć video, zajrzyj TUTAJ)

Szukanie motywacji i inspiracji do działania zaciągnęło nas na stadion INEA w Poznaniu. Na kongresie Życie bez Ograniczeń dostałyśmy więcej niż oczekiwałyśmy. Inspirująca historia o marzeniach opowiedziana jednego dnia poprzez występy artystów i niesamowitych prelegentów (m.in. Nick Vujicic!, Jakub B. Bączek, Les Brown, Łukasz Jakóbiak) wprowadziła nas na wyższy poziom życia. W ciągu 10 godzin odbyłyśmy podróż do świata, w którym takie wartości jak miłość, uczciwość i prawda są najważniejsze. Tak, tak. Śmiało możemy stwierdzić, że była to jedna z najlepszych inwestycji w naszym życiu. A oto 8 najważniejszych lekcji, które wyciągnęłyśmy podczas tego niezwykłego wydarzenia.

  1. Główny cel – służyć innym!
  2. Wszystko jest po coś. Każde wydarzenie jest po coś. Trudne wydarzenia to trening.
  3. Podobno pieniądze szczęścia nie dają, ale każdy chce się przekonać o tym na własnej skórze.
  4. Piękno świata polega na tym, że ty na nim jesteś.
  5. Za każdym razem kiedy się boisz, ale nie przestajesz działać, poszerzasz horyzont swoich możliwości.
  6. Jeśli robisz to co łatwe – twoje życie będzie trudne, jeśli robisz to co trudne – twoje życie będzie łatwe.
  7. Liczy się prawdziwa obsesja tego, co chcemy osiągnąć
  8. Twoją misją jest rodzina. Wszystko zaczyna się w rodzinie.

Justyna Gościewska i Justyna Strzałkowska

(Jeśli chcesz przeczytać pełny tekst relacji i zobaczyć video, zajrzyj TUTAJ)

Więcej informacji o kongresie Życie bez ograniczeń na stronie zyciebezograniczen.pl