Aktualności

Stowarzyszenie Europartner AKIE mecenasem sztuki

Łączenie biznesu ze sztuką to możliwość wskazania, że nie zatrzymujemy się na poziomie zwykłej, szarej codzienności. Malarstwo, sięgające do piękna, kieruje nas ku wyższym, trwalszym wartościom.

Prezes Stowarzyszenia Europartner, otrzymujący podziękowania za udzielone wsparcie podczas otwarcia wystawy „Malarze Białegostoku” w Operze i Filharmonii Podlaskiej, powiedział:

„Jako Stowarzyszenie Europartner od 11 lat zarządzamy projektami. Ten jest niezwykle cenny i ważny. Będziemy dokładać wszelkich starań, aby kolejny projekt, który jest w planach również stał się sukcesem dla nas, wszystkich zgromadzonych”.

Album „Malarze Białegostoku” pokazuje wycinek tego, co stworzyli przez ostatnie 70 lat artyści związani z tym miastem. To wydawnictwo jest artystyczną wizytówką stolicy Podlasia. Razem z prezesem Fundacji Art Hanza, pomysłodawcą i głównym zasłużonym w doprowadzeniu do finału tego projektu, jakim było wydanie albumu, będziemy dzielić się tą twórczością z tymi, którzy zechcą po nią sięgnąć.

Wystawę „Malarze Białegostoku” w foyer Opery można oglądać do 5 listopada. Tego dnia nastąpi finał akcji promującej sztukę artystów – po koncercie charytatywnym zespołu De Mono, przeprowadzona zostanie aukcja wybranych obrazów.

Więcej na temat przedsięwzięcia „Malarze Białegostoku” w artykule Wystawa i album „Malarze Białegostoku” – unikalny projekt na styku kultury i biznesu